
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 20 |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.74880
Ext.Price$0.74880
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.74880 | $0.74880 |
| 10 | $0.60317 | $6.03170 |
| 25 | $0.55203 | $13.80075 |
| 50 | $0.50523 | $25.26150 |
| 100 | $0.46240 | $46.24000 |
| 300 | $0.44009 | $132.02700 |
| 500 | $0.41885 | $209.42500 |
| 1000 | $0.39634 | $396.34000 |
